Kek me shllag  oplla dhe mak
Kek me shllag oplla dhe mak

Kek me shllag oplla dhe mak

Kuzhint.com

Perbersit; -6 veze, -6 luge sheqerr -7 lug miell -1 lug pluhur pjekje -kremi - 200 gr ajke -1 lugë vanilje ekstrakt - 80 gr mak Dekorojm me pudin vanilje te perzier me kokos Pergaditja; Ne nje ene i rrahim me mix vezet me sheqer per 15 min pastaj ne tehedhim millin me peciv duke e perxier me tel kuzhine dhe kete mas e qesim ne tepsi te lyer me gjalp. Furrë duhet te jet e ngroht paraprakisht në 190 C. Piqet për 25-35 min, derisa me një kruese dhëmbësh sigurohemi te del kryesisht i pastër ajo. Leme të ftohtë të paktën 30 min pas pjekjes pastaj ja qesim shtresen tjeter me shllag vanilje te perzier me kokos dhe e dekorojm me krem te pregaditur nga pudingu me kokos dhe e shërbejm! Ju beft mire


Fjalet kyqe : embelsira  shllag  oplla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

-Kifle-
 Torte me petë të gatëshme
Pasta me sos dhe proshutë