Kek me molle e gatuar nga Lulja La
Kek me molle e gatuar nga Lulja La

Kek me molle e gatuar nga Lulja La

Kuzhint.com

Perbersit:

1 sheqer vanilje

1 gote qumesht

1 gote sheqer

5 Molla mesatare

Pergaditja: Ne fillime pastrojme mollet dhe i qerojme duke i prere dhe renditur ne tepsi njelloj sikurse ne foto, pastaj pergadisim peten ku ne nje ene rrafim vezet me sheqerin dhe graduaisht shtojme te gjithe perbersit e tjere nga te lengshmet si vajin dhe qumeshtin. pastaj te tjerat. masen e pergaditur ia hedhim siper molleve dhe e fusim ne furre per 20 min ne 200 grad.

Recet e gatuar nga nje fanse e faqes Luja la


Fjalet kyqe : embelsira  molle  gatuar  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kafja i mbron gratë nga kanceri i gjirit
Kshilla për ushqimet e fëmijëve
Petulla me mjaltë