Kek me karrot
Kek me karrot

Kek me karrot

Kuzhint.com

Pergaditja:

200 g miell

1Pluhur per pjekje

1 lugë çaji kanellë

170 g sheqer

1 kos (180 ml)

1vanilin sheqer

200g karrota ne rende

pergaditja: Marrim vezet i rrafimme mixer dhe ia hedhim sheqerin pastaj ia hedhim edhe kosin dhe 1 sheqer vanilje nderkoh shtojme kanellen dhe peciven dhe me luge kuzhine duke eeprzier shtojme karrotat dhe miellin, masene bashkuar e hedhim ne nje tepsi te rrumbullaket dhe e pjekim ne tem 170 grad per 35 min.


Fjalet kyqe : embelsira  karrot  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me qershi
Lakër Turshi
Ëmbëlsirë sheçerpare