Kek me karrot ne rende
Kek me karrot ne rende

Kek me karrot ne rende

Kuzhint.com

Përbërësit: * 4 ve,, *6 karota mesatare ne rende,, *1 gote vaj,,, *1 gote sheqer,, *1 peciv... *1gote lajthi te bluara *1 gote miell *Qokollad te bardh per ta lyer siper torten ose krem pana Pergaditja; Në një tas të thellë përzihen te gjithe perbersit e me siperm me nje lug sepse ketu ska nevoj per mikser elektrik me perdor Pasi te jen bashkuar mire perbersit masa pastaj hidhet në tepsi të lyer me pak gjalpë dhe pak miell që të mos ketë ngjitje) dhe futet në furrë në 175-180 gradë për 40 minuta. Pasi te pjeket e lyejm siper me qokollad te shkrir ne avull ose me pana dhe e sperkasim me lajthi dhe pjes te grimcuara te karrotes.


Fjalet kyqe : embelsira  karrot  rende  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Llokuma per mengjez
Buke shtepie
Byrek në formë gërsheti me djath ullinj dhe specka (me foto)