Kek mascarpone brownies
Kek mascarpone brownies

Kek mascarpone brownies

Kuzhint.com

Perberesit per 20 copa: Per brumin: 150 gr Buter 100 gr Cokolate 150 gr Sheqer 1 Luge qaji bakin 1 prise krip 40 gr Kakao 50 gr Mascarpone 3 veze 75 gr Miell Per kremin: 150 gr Mascarpone 1 Luge gjelle sheqer vanille Cokolate per dekor Pergaditja: Furren e nxehim ne 175 Grad.

Marrim nje tepsi me permasa 20x20 cm ose te rrumbullaket dhe e lyejm me vaj. Ne temperatur te ulet mbi shporet shkrim cokolaten me buterin.

E lem te ftohet pastaj ia shtojme sheqerin, bakinin, kripen, kakao dhe mascarponen e i perzim dhe ne fund nje nga nje ia shtojme vezet dhe ne fund ia qesim miellin dhe perzim mire brumin. Derdhim brumin ne tepsi dhe e vendosim ne furre dhe e lem te pjeket per 35-45 minuta. Pasi te pjeket e largojme nga furra dhe e lem te ftohet.

Mascapronen e perzim me sheqer vanille dhe e lyejm torten siper.

Ne fund e dekorojme me cokolate. Burimi: www. recipezaar. com Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : embelsira  mascarpone  brownies  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ekstrakti B2G2 i farave të rrushit, efektiv kundër qelizave të kancerit
Tri ide te ndryshme vetem me nje gatim
Patate furre me pana