Kek i mbushur me krem
Kek i mbushur me krem

Kek i mbushur me krem

Kuzhint.com

Perberesit: 4 filxhan caji miell 2 filxhan caji sheqer 3 vez 2 luge gjelle kakao 1 peciv 1 filxhan kafeje vaj 2 filxhane caji uje Per mbushje; puding vanilje Kokos Pergaditja: .

Nxehim furren ne 180 Grad. Pergatitja: Ne nje ene perziejm vezet me sheqerin me pas hedhim vajin dhe ujin dhe ne te shtojm miellin, kakaon, peciven te perzieera mire qe te mos mbeten kokrriza kakao dhe prapi perziejm mire.

E qesim ne tepsi katrore dhe e pjekimi ne furre te mxeht me 180 °C per 30 minuta pastaj provoni me thik per pjekjen Nderkohe qe piqet beni gati kremin e vaniljes sipas udhzimeve qe shkruan ne pako dhe e leni menjan derisa te beni disa gropa (vija)nga 1 cm te thella si ne foto pastaj beni mbushjen me kremin e vaket dhe e futeni edhe nje her ne furre te nxehte vetem per 6 minuta. pasi te jet pjekur e dekorojm me kokos dhe e servoni te prer ne katror mbasi te jet ftohur. Ju beft mire! Receta eshte nga.. http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  mbushur  krem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Këshilla për funksionimin e mirë të zorrës së hollë
Si ta largojm erërat e kqija nga shtëpia
Bombica me havll turke