Katrore me çokolate dhe bajame
Katrore me çokolate dhe bajame

Katrore me çokolate dhe bajame

Kuzhint.com

Perberesit:

  • 6 ve250 gr Gjalp250 gr Sheqer100 gr Miell250 gr Bajame te bluara250 gr Cokolate e grryer ne rendeNje luge qaji kanell200 gr Cokolate te shkrire me 100 ml ajkeBajame per dekorim

Pergaditja:

Rrahim me mikser vezet, sheqerin dhe gjalpin. pastaj ia shtojme miellin, bajamet e bluara, cokolaten e grryer ne rende, kanellen.

Perziejme masen mire dhe e derdhim ne tepsi katrore te lyer me gjalp. Te pjeket torta ne temperatur 180 Grad 25 minuta. Pasi te pjeket torta e presim ne katrore 4x4 cm pastaj e lem te ftohet. Secilin katrore e lyejme siper me cokolate te shkrire dhe siper ia vendosim nga nje cope bajame. Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : kanell  cokolate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Vitamina c sterilizon bakteret dhe mbyt tbc
Picë  shtëpie nga Bardhe Buçaj
Torte bore (cheesecake)