Karrotë dhe mjaltë kundër akneve
Karrotë dhe mjaltë kundër akneve

Karrotë dhe mjaltë kundër akneve

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 karrotë, 1 lugë mjaltë

Pregaditja e recetës :

Merrni një karrotë, qërojeni, pastaj grijeni.

Hidhni karrotën në një tas, shtoni pastaj mjaltin, përzijeni mirë me një mikser deri sa të shkrihen së bashku.

Maskën e përgatitur e vendosni në fytyrë dhe e lini të qëndrojë 10 minuta.

Pastaj shpërlani fytyrën me ujë të vakët dhe lyeni fytyrën me një krem hidratues.

Kjo maskë shërben edhe për ato femra që kanë probleme me aknet.

Keni probleme me akne? Kjo është zgjidhja për ju! Kjo është një maskë kundër lëkures me yndyrë dhe me akne.


Fjalet kyqe : keshilla  karrote  mjalte  kunder  akneve  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Djathe ne kushtet e shtepis nga Lulja La
Gatimi me avull: këshilla dhe teknikat
Sheqerpare me festek