Karkaleca të ferguar dhe patate
Karkaleca të ferguar dhe patate

Karkaleca të ferguar dhe patate

Kuzhint.com

Karkaleca me patate te pergaditura nga Feti Ibraj

Perbersit:

Karkaleca rreth 1 kg,

400 gr. patate,

piper te zi,

tymian të tharë,

vaj ulliri,

ullinj, 1 qepë.

Pergaditja:

Pastroni karkalecat dhe vendosini të fergohen në tigan me vaj ulliri, qepen e kuqe te grire, ullinje, kripe dhe piper te zi Nderkoh pastroni mire patatet dhe pritini në copa sipas deshires dhe vendosini per ti pjekur ne furre ne 200 grad me krip, vaj ulliri dhe timian te tharë.

Pastaj i sherbeni ne nje pjate si ne foto ose sipas shije qe keni

Shërbejini të ngrohta.


Fjalet kyqe : gjellera  karkaleca  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Musakë me spinaqë
Mufinss me perime
Frozen Elsa torte