Karkaleca me patate
Karkaleca me patate

Karkaleca me patate

Kuzhint.com

Karkaleca me patate te pergaditura nga Feti Ibraj

Charcoal, sans-serif;">Perbersit:

  • Karkaleca rreth 1 kg.
  • 400 gr. patate
  • kripë
  • piper te zi
  • timian te tharë
  • vaj ulliri
  • ullinj
  • 1 qep

Pergaditja:

Pastroni karkalecat dhe vendosini të fergohen në tigan me vaj ulliri, qepen e kuqe te grire, ullinje, kripe dhe piper te zi Nderkoh pastroni mire patatet dhe pritini në copa sipas deshires dhe vendosini per ti pjekur ne furre ne 200 grad me krip, vaj ulliri dhe timian te tharë. Pastaj i sherbeni ne nje pjate si ne foto ose sipas shije qe keni

Shërbejini të ngrohta.


Fjalet kyqe : gjellera  karkaleca  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pulë e ëmbël dhe e lagësht
Makarona me mishe  pule
Torte per nje  dite te veqant