Kanellë dhe xhenxhefil, për të humbur peshë
Kanellë dhe xhenxhefil, për të humbur peshë

Kanellë dhe xhenxhefil, për të humbur peshë

Kuzhint.com

Kërkoni të humbni në peshë dhe nuk keni gjetur mënyrën e duhur.

Çaji me kanellë dhe xhenxhefil ju ndihmon për të eliminuar dhjamin në zonën e barkut.

Konsumimi i kësaj pije ju ndihmon të humbisni kilogramët tuaja të tepërt.

Kjo pije gjithashtu përshpejton metabolizmin, duke e bërë trupin të shpenzojë më shumë kalori, ndërsa xhenxhefili vepron si një element për parandalimin e oreksit.

Kjo pije përgatitet në këtë mënyrë:

1 litër ujë,

Xhenxhefil, 3 shkopinj kanell,

Hidhini të gjithë përbërësit në një enë dhe vendosini të ziejnë për rreth 5 deri 10 minuta.

Pastaj hiqeni enën nga zjarri, lëreni të ftohet pastaj filtrojeni dhe vendoseni në frigorifer.

Nëse ju preferoni mund të përdorni sheqer diabetik ose mjaltë për ta shoqëruar.

Pini një filxhan nga kjo pije para çdo vakti.


Fjalet kyqe : keshilla  kanelle  xhenxhefil  humbur  peshe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salcë Cezar
Kofsha pule  te kaverdisura (ferguar)
Jaffa biskota shtëpiake