Kërpudha Kapele në grilë
Kërpudha Kapele në grilë

Kërpudha Kapele në grilë

Kuzhint.com

kerpudha Për 4 persona: 8 kërpudha, 2 thelpinj hudhër, 1 tufë majdanoz, kripë e piper. Përgatitja: vendosim mbi sobë një tigan grilë dhe e lëmë të nxehet mirë.

Kërpudhat i pastrojmë dhe i lyejmë me pak gjalpë.

I vendosim mbi grilën e nxehtë duke i kthyer herë pas here.

Ashtu të ngrohta i vendosim mbi pjatë dhe i spërkasim me majdanoz, hudhër të grirë imët, piper dhe kripë.


Fjalet kyqe : receta  huaja  kerpudha  kapele  grile  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sa gram ka nje luge gjelle
Heqja e lëkurës së domateve
Ilaçi për Kancer ështe gjetur para 65 vitëve! Njerzia akoma nuk e besojne