Kadaif me rrushe te thate
Kadaif me rrushe te thate

Kadaif me rrushe te thate

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

500 gr kadaif, 300gr margarin, 5 gota me uje, 4 gota sheqer, Rrush te thate

Pregaditja e recetës :

Ne nje tepsi i qesim 500 gr kadaif dhe 300gr margarin te shkrire siper dhe e pjekim ne furre te nxehtne 180 grad derisa te merr nje ngjyr te arte pastaj e largojm nga furra dhe siper ia qesim edhe sherbetin e pergatitur me pare

Sherbeti : 5 gota me uje Ii ziejm per 15 minuta me 4 gota sheqer

Rrush te thate mund ti qitni edhe ne mbrendi ose sikur ne ne foto


Fjalet kyqe : embelsira  kadaif  rrushe  thate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Musak nga tegatuajm
BISKOTA ME FARA SUSAMI
Torte e shijshme me keksa