Ja se çka të bëjn katër filxhana me kafe në ditë
Ja se çka të bëjn katër filxhana me kafe në ditë

Ja se çka të bëjn katër filxhana me kafe në ditë

Kuzhint.com

Sipas një hulumtimi të zhvilluar në klinikën Mejo, ku morën pjesë 2, 500 pjesëmarrës dhe që zgjati tre dekada, u dëshmua se njerëzit me moshë më të re se 50 vjet, të cilët në javë pinë 28 filxhanë kafe kanë rrezik më të lartë për vdekje edhe atë për 50%.

Vetëm në Amerikë, 60% e popullsisë së rritur mesatarisht në ditë pine 3 filxhanë kafe.

Edhe pse është dëshmuar se kafja në sasi të vogla është e shëndetshme, në sasi më të mëdha mund të dërgojë në probleme me zemrën dhe enët e gjakut.

Autori: GazetaExpress


Fjalet kyqe : keshilla  kater  filxhana  kafe  dite  dergojne  vdekje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me mielle misri
Si t’i rezistoni tundimit për të ngrënë ëmbëlsira
Kekë me pjeshka nga Dete Metushi