Ilaç natyral kundër dhimbjeve të dhëmbit
Ilaç natyral kundër dhimbjeve të dhëmbit

Ilaç natyral kundër dhimbjeve të dhëmbit

Kuzhint.com

Dhimbje e dhëmbit është një plagë e madhe.

Për të ulur dhimbjen deri sa ju të shkoni tek dentisti, provoni këtë ilaç natyral.

Ju mund të përdorni gjethe nenexhiku dhe piper të zi për të zbutur dhimbjen e dhëmbit.

Përgatitja është shumë e lehtë.

Përbërësit:

  • -Një grusht gjethe nenexhik
  • Një lugë çaji piper i zi (pluhur)

Përgatitja:

Vendosni gjethet e nenexhikut në një enë qelqi.

Pastaj shtypini ato deri sa të bëhen pure.

Shtoni më pas piperin e zi.

Mund të përdorni edhe mikserin për të realizuar përzierjen.

Në fund me këtë masë masazhoni dhëmbin që ju dhëmb për 5 minuta.


Fjalet kyqe : keshilla  ilaq  natyral  kunder  dhimbjeve  dhembit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me biskota ngjyre kafe
Çaji i gjelbër
Berlina