Hiqni puçërrat dhe rrudhat nga fytyra me këtë kremë
Hiqni puçërrat dhe rrudhat nga fytyra me këtë kremë

Hiqni puçërrat dhe rrudhat nga fytyra me këtë kremë

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 vezë, 2 lugë gjalpë , bajame (ose ulliri) , 1 lugë gjelle mjaltë, 2 luge vazelinë (mjekësore)

Pregaditja e recetës :

Përgaditeni këtë krem ne shtëpi qe te keni rezultate te mrekullueshme dhe marramendese ne fytyren e juaj.

Receta është e thjeshtë dhe natyrale.

Shkrini vazelinën mbi avull.

Pas disa minutash, kur ajo është shkrirë plotësisht, hiqni atë nga zjarri dhe shtoni përbërësit e mbetur.

Perzieni gjithçka bukur, derisa ju të merrni një përzierje të qetë.

Vendosni kremin në një enë të përshtatshme dhe ruani atë në frigorifer.

Ky krem shtëpiak është ideal për kujdesin e lëkurës: hidratet, zvogëlon rrudhat dhe ngadalëson procesin e plakjes.

Përshtatet ne të gjitha llojet e lëkurës.

Rezultatet e dukshme do të shihen pas vetëm 7 ditësh të përdorimit të rregullt.

Ata të cilët kujdesen për lëkurën e tyre do të duan këtë krem.


Fjalet kyqe : keshilla  hiqni  puqrrat  rrudhat  fytyra  kete  krem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Selinoja
Pogaqe e shpejt me susam dhe kos
Krofne me qokollate