HEQJA E AROMËS SË VAJIT TË DJEGUR GJATË GATIMIT
HEQJA E AROMËS SË VAJIT TË DJEGUR GJATË GATIMIT

HEQJA E AROMËS SË VAJIT TË DJEGUR GJATË GATIMIT

Kuzhint.com

Shpesh, kur skuqim speca, peshq etj. , etj. ambienti i kuzhinës vjen erë e djegur vaji. Është një aromë gati-gati mbytëse, që na detyron të hapim dyer e dritare për të shpëtuar prej saj. Unë kam gjetur një mënyrë tjetër, përveç ajrosjes së mjedisit, marr një tas metalik dhe djeg në të disa lëvore limoni dhe patateje.

Brenda një minute, aroma e tiganisjes zhduket plotësisht dhe shtëpia kundërmon erë freskie.

Provojeni!/albstroka. com/


Fjalet kyqe : keshilla  heqja  aromes  vajit  djegur  gjate  gatimit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate furre me pana
Ëmbelsirë  me lengë qershie
Torte me krem