Hallv turke nga Kaltrina Berisha
Hallv turke nga Kaltrina Berisha

Hallv turke nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1got griz, 1got sheqer, 50 gr margarin, gjysem gote tahin, 2 gota qumsht, 50 gr arra te blura, pekmez per siper

Pregaditja e recetës :

Qumshti me sheqer ne fillim e vlojm pastaj

Ne nje tengjere tjeter e qesim margarinen, grizin, tahinin e kaverdisim dhe pastaj ja hedhim qumsht me sheqer e perziejm mire qe mos te na behet droshka dhe pasi ta largojm nga soba ia qesim arrat dhe siper i hedhim edhe pekmez


Fjalet kyqe : embelsira  hallva  turke  pergaditur  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Makarona (pasta) me gjoksë pule dhe perime nga tegatuajm.com
Kifle piramid e mbushur
Kekë me kakao nga Monda Kalenja