Gurabija role me qokollatë
Gurabija role me qokollatë

Gurabija role me qokollatë

Kuzhint.com

Përbërsit:

200 gr. margarin,

2 vezë,

Gjysëm gote e çajit vaj,

1 gotë e gjysëm e ujit sheqer pluhur,

Gjysëm gote e ujit niseshte,

1 pecivë (pluhur për pjekurina),

1 sheqer vanille,

Miellë deri sa bëhet një brum i butë.

Qokollatë për mbushje dhe

Sheqer pluhur për përsipër.

Përgatitja:

Së pari me të gjithë përbërsit formojm brumin.

E hapim brumin dhe e formojm në formë katrore duke ja larguar skajet.

Në fillim të petës i vendosim qokollatën ashtu të pa shkrirë dhe ngadale e bëjm rolle.

Presim në katrorka dhe i vendosim në tepsi të lyer me vaj.

Pjekim në temperaturë 180 gradë celsius.

Kur i largojm nga furra dhe para se ti servirim i spërkatim me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  gurabija  role  qokollate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si të bësh birrë vetë në shtëpi
Oblland e mbushur
Buke me rrush