Gurabija  nga Lulja La
Gurabija nga Lulja La

Gurabija nga Lulja La

Kuzhint.com

Gurabija:

Nevoijten keta perbers;

3 vez, 6 gota te vogla sheqer,

3 gota vaj,

mielle sipas nevojes,

nji qese bakin(peciv).

Ne nje en te thelle i qesim perbersit e mesiper i perziejm mire pastaj e qesim edhe miellin aq sa te ngopet brumi mire dhe nga brumi i gatuar formojm toptha te vegjel te cilet qiten ne tepsi te lyer me vaj dhe piqen ne temperatur 200 grad si ne foto.

Ju befshin mire nese i gatuani


Fjalet kyqe : brumera  gurabija  biskota  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Lasagne me spinaq (lazanje)
Pogaqe te vogla me djathe nga -Lirime Fejzullahi
Aknet