Gurabija nga Alba sh.Rrahmani
Gurabija nga Alba sh.Rrahmani

Gurabija nga Alba sh.Rrahmani

Kuzhint.com

Perbersit:

1 filxhan sheqer,

1 filxhan vaj, 2 vezë

1 filxhan kos,

1pluhur fryres ose sod buke,

Edhe miell derisa te trashet brumi.

Përgatitja:

Në një en të thell te gjithe perberis i bashkojme dhe pasi te kemi fituar nje brume si buka bejme toptha te shtypur i rendisim në tepsi të lyer me me gjalp dhe pastaj i pjekim ne tem. 180 grad per 30 min.


Fjalet kyqe : brumera  gurabi  gatuar  alba  rrahmani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Këshille : flisni ngadalë, bëni pyetje dhe të gjithë do të dëgjoj
Si ta pastrojme derrasen per prerje pa ndihmen e kimikaleve?!
Salate e shpejt me rrepe te kuqe dhe djathe feta