Gurabija (biskota) nga Lulja La
Gurabija (biskota) nga Lulja La

Gurabija (biskota) nga Lulja La

Kuzhint.com

Gurabija:

Nevoijten keta perbers;

  • 3 vez,
  • 6 gota te vogla sheqer
  • 3 gota vaj
  • mielle sipas nevojes
  • nji qese bakin(peciv)

Gatimi;

Ne nje en te thelle i qesim perbersit e mesiper i perziejm mire pastaj e qesim edhe miellin aq sa te ngopet brumi mire dhe nga brumi i gatuar formojm toptha te vegjel te cilet qiten ne tepsi te lyer me vaj dhe piqen ne temperatur 200 grad si ne foto.

Ju befshin mire nese i gatuani


Fjalet kyqe : brumera  gurabija  biskota  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek i shpejt me karota
Mishe i bardhë me kërpudha dhe kaçkavall
Pite luledielli me spinaq