Gurabija (biskota) me shije
Gurabija (biskota) me shije

Gurabija (biskota) me shije

Kuzhint.com

Recea e gatuar e gurabijave nga Bukurie Tahiri.

3 vezë, 1 bardak kos,

1 bardak vaj,

2 lugë te cajit te plota me sod buke,

1 pako vanilje sheqer,

mielle sipas nevojes,

sheqer deri sa te embelsohet brumi.

Me perbersit e me siperm gatuajm brumin dhe pastaj e ndajm ne kuleq si ne foto i renditim ne tepsi te lyer me gjalp dhe e pjekim ne 200 grad, 20 min Pasi te pjeken i dekrojm me sheqer pluhur ose sipas shijes qe keni.


Fjalet kyqe : brumera  gurabia  biskota  shije  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Xhenxhefil dhe limon kundër migrenës
Mishë viqi me perime nga Roni Kabashi
C'fare eshte kuskus (cous-cous)