Gurabija (biskota)
Gurabija (biskota)

Gurabija (biskota)

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 vez dhe 1 gote vaj, 1 gote jogurt, 1 pluhur per pjekurina, 1 vanil sheqer, 1 gote e gjysem sheqer, 1 luge nesquik ose kakao, miell sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

Ne nje en i bashkojm te gjithe perbersit si : 1 vezé, 1 gote vaj, 1 gote jogurt, 1 pluhur per pjekurina, 1 vanil sheqer, 1 gote e gjysem sheqer, 1 luge nesquik ose kakao dhe mielle deri sa te formohet brumi por jo shume i trash.

Pastaj nxerrim forma sipas deshires ose si ne foto dhe i renditim ne teps pastaj i pjekim ne 200 grad.

Gurabija nga.

Lulja La


Fjalet kyqe : embelsira  gurabija  biskota  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Torte me bruznica dhe çokolladë
KUZHINA TRADICIONALE SHQIPTARE
Edukata e ngrënies