Gurabie te mbushura me karamel
Gurabie te mbushura me karamel

Gurabie te mbushura me karamel

Kuzhint.com

Perberesit: 80 gr Cokolate 2 Veze 100 gr Buter(gjalp) 130 gr Sheqer 350 gr Miell 15 Karamel bonbone 1 Luge qaji kakao 1 Luge qaji peciv 1 Pako sheqer vanille Pergaditja: 1.

Perzim vezet, sheqerin dhe sheqer vanillen me tel kuzhine. 2.

Cokolaten e shkrim se bashku me gjalpin. 3.

Miellin e perzim me bakinin dhe kakao. 4.

Hedhim cokolaten e shkrire te vezet e rrahura dhe ne fund miellin e perzier. 5.

Ngjeshim brumin mire e bejme ne forme topi dhe e lem ne frigorifer per 25 minuta. 6.

Bonbonet i presim dy pjese nese jane shume te medha. 7.

Nga brumi bejme rrathe gjysem centimetri te trash ia vendosim ne mes karamelin dhe e mbulojme me brumin duke e bere topth. 8.

I vendosim gurabiet ne nje tepsi te mbuluar me leter kuzhine.

Te pjeken ne temperatur 160 Grad per 15-20 minuta. Burimi: http://zuklug. blogspot. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : brumera  gurabie  mbushura  karamel  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Sallata greke
Si të bësh birrë vetë në shtëpi
Bajander e përkryer vetem për 6 minuta