Gurabi tetove bere nga Festim Ismaili
Gurabi tetove bere nga Festim Ismaili

Gurabi tetove bere nga Festim Ismaili

Kuzhint.com

Perbersit:

300 gr sheqer

1 luge te cajit sod buke

miell sipas nevojes.

Pergaditja: Ne nje ene te thell thejm vezet dhe i perziejm me vaj sheqer, kos dhe 300 gram sheqer, pasi masa te perzihet mire ia shtojme edhe peciven edhe 1 luge cajit sod buke.

Me kete mas ulim brumin me miell deri sa te formojme nje brum te bute qe nuk ngjitet ne duar pastaj e leme te pushoje te mbuluar me nje pecet te pastert dhe bejme forma sic te deshirojme, i rendisim ne tepsi te lyer me vaj dhe i pjekim ne temp. 180 grad per 30 min...

Ju befte mire

Gatuar nga Festim Ismaili


Fjalet kyqe : brumera  gurabi  tetove  bere  festim  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Heqja e lëkurës së domateve
Byrek i embel me qumesht
Petulla me banane