Gullash me pure domatesh
Gullash me pure domatesh

Gullash me pure domatesh

Kuzhint.com

Përbërësit: 800 gr mish viçi 4 qepë 100 ml pure domatesh 2 deri 3 gota uje sipas nevojes vaj piper i kuq 1 lugë miell 2 lugë erëza të thata majdanoz kripë dhe piper i zi Gatimi Mishi ndahet në katror pak më të vegjël dhe vihet në vaj të nxehtë që të skuqet nga të gjitha anët.

E ulni temperaturën dhe shtoni qepët qe te zbuten se bashu me mishin pastaj ja shtoni piperin e kuq, 1 lugë miell te trazuar me uje, 2 lugë erëza të thata dhe majdanozin dhe i perziejm mire duke ja shtuar edhe 2 gota uje. Zihet ne zjarrë të ngadalët deri sa mishi të zbutet. dhe ne fund ia shtoni puren e domates. ku e leni edhe per pak kohe qe te vloj ne zjarr te ngadalt duke e kontrolluar. Ju bëftë mirë!


Fjalet kyqe : gjellera  gullash  pure  domatesh  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ta zhdukim njollën nga një veshje
Bëjeni vetë pijen me elektrolite
Ëmbelsirë me kokos nga ne