Gullash me mishe vici
Gullash me mishe vici

Gullash me mishe vici

Kuzhint.com

Përbërësit: 800 gr mish viçi 4 qepë 4 lugë pure domatesh vaj piper i kuq 1 lugë miell 2 lugë erëza të thata majdanoz kripë dhe piper i zi Gatimi Mishi ndahet në katror pak më të vegjël dhe vihet në vaj të nxehtë që të skuqet nga të gjitha anët.

E ulni temperaturën dhe shtoni qepët në tigan.

I shtohet ujë dhe zihen ne zjarrë të ngadalët deri sa mishi të zbutet.

Trazoni piperin e kuq, miellin me pak ujë, shtoni puren e domates, erëzat, kripën dhe piperin.

Në fund shtoni majdanozin. dhe qorba eshte gati Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  gullash  mishe  vici  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbelsirë  e pa pjekur
Embelsir me çokolad dhe kokos
Pogaçe te vogla nga Gzime Nuhiu