Gjoks pule mediterane
Gjoks pule mediterane

Gjoks pule mediterane

Kuzhint.com

Perberesit:

2 Cope fileto gjoks pule150 gr Speca te kuqeNje qep e keqeNje thelp hudhre100 ml Leng supe200 gr Domatet te prera ne copa te voglaNje luge caji thymianKrip, piper te zi, piper te kuqe50 gr Djath i bardhe

Pergaditja:

Marrim fileton dhe e presim ne copa te vogla dhe i sperkasim me piper ke kuqe.

Specat i presim ne copa ndersa qepen e presim imet. Copet e mishit i fergojme ne vaj te nxeht me pak vaj.

Kur te jete pjekur mishi shtojmet perimet i lem pak te skuqen mbi zjarre dhe ne fund ia shtojme lengun e supes, hudhren e shtypur dhe domatet e prera. I hedhim thymian, krip, piper te zi edhe pak piper te kuqe dhe te gjithen edhe lem edhe 10 minuta mbi zjarre qe te zihet.

Mbas 10 minutave e largojme nga zjarri dhe e servojme ne pjate duke i hedhur siper djathin e bardhe te coptuar.

Kete pjate mund ta kombinoni me oriz ose makarona.

Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : pule  hudhre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Efektet e mira te qershis
biskota me arra
Embelsir me nutella