Gjoks pule me spinaq
Gjoks pule me spinaq

Gjoks pule me spinaq

Kuzhint.com

Per pergaditjen e kesaj pjate ju duhen keta perberes: Perberesit jane per nje person: 200 gr Gjoks pule Nje dardh 150-200 gr Spinaq i fresket Pak djathe Krip, piper, vaj Pergaditja: Gjoksin e pules e fergojme ne tigan duke i hedhur vaj, krip dhe piper. Pasi te jete skuqur mire mishi e largojme nga tigani dhe po ne te njejtin tigan fergojme spinaqin per 2 minuta.

Pastaj e largojme edhe spinaqin nga tigani dhe e fergojme edhe dardhen e prere ne feta per 2-4 minuta. ( Hedhni krip e piper sipas shijes suaj) Te servohet ne pjate mishi i pjekur se bashku me spinaqin dhe fetat e dardhes si dhe siper mos harroni ti hedhni pak djathe te coptuar. Source : www. bhg. com


Fjalet kyqe : gjellera  gjoks  pule  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gjoks pule me ajkë dhe djathë macarela
Qipsa ne kushte shtepie
Kekë i shijshm me sos çokollate