Gjelle me perime dhe fileto peshku
Gjelle me perime dhe fileto peshku

Gjelle me perime dhe fileto peshku

Kuzhint.com

Perberesit per nje person:

150 gr Fileto peshku,

2 Cope qep pranverore,

50 gr Bizele,

1 Kungullesh,

100 gr Champignons,

1 Luge qaji vaj,

2 Prise krip,

2 Prise piper,

150 gr Salce domatesh me borzilok (Tetra pak).

Pergaditja:

Fileton e peshkut e pastrojme pastaj e presim ne copa katrore.

Qepet e pastruara i presim ne rrathe.

Bizelet, kungulleshen dhe champignons i pastrojme e i presim ne copa shume te vogla.

Vajin e hedhim ne tigan dhe i hedhim te gjitha perimet qe te piqen 4 minuta.

Krip dhe piper i hedhim sipas shijes ose sipas te dhenave qe kemi shenuar te perberesit.

Ia hedhim salcen e domateve dhe ne temperatur te ulet i lem te zihen edhe 3 minuta te tjera perimet.

Mbas 3 minutave ia shtojme edhe peshkun e prere ne copa dhe i lem edhe 5 minuta te tjera te zihen duke ia vendosur kapakun tiganit.

I hedhim krip dhe piper pasi ta kemi provuar. kochen. bilderfrau. de


Fjalet kyqe : gjellera  gjelle  perime  fileto  peshku  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatli e shpejt dhe e leht nga ;Lendita Saqipi
Role me kokos dhe zhele bonbona
 Torte e thjesht me çokolate dhe qershia(vishnje )