Gjel deti me brokoli dhe speca
Gjel deti me brokoli dhe speca

Gjel deti me brokoli dhe speca

Kuzhint.com

Perberesit per nje porcion: 40 gr Orize 200 gr Brokoli Nje qepe e vogel 0. 04 gr Spec i kuq djeges fara Krip 2 Luge gjelle leng limoni Nje luge qaji vaj 0. 04 gr Sheqer 1/2 Grapefruit i kuq 100 gr Steak nga gjel deti Piper te zi dhe piper i kuq Pergaditja: Orizin e ziejme sipas udhezimeve qe jane ne pako.

Brokolin e pastrojme dhe e presim ne copa dhe e ziejme ne uje me kripe 5 minuta pastaj e kullojme.

Qepen e qerojme dhe e presim imet dhe e perzime me specin e kuqe fara, kripen, lengun e limonit, vajin dhe sheqerin.

Kete marinade e perzime me brokolin.

Grapefruit-in e qerojme dhe e presim ne feta.

Steak-un e pastrojme dhe e pjekim ne tigan te te gjitha anet deri sa te pjeket mire pastaj i hedhim krip, piper te zi dhe te kuq.

Te servohet mishi ne pjate me orizin dhe grapefruit-in e prere ne feta. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/ Perkthimin e ka bere >>http://www. tegatuajm. com/panel/


Fjalet kyqe : gjellera  gjel  deti  brokoli  speca  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Hithenik
Paqe me forrme role dhe me mishe pule
Lëvorja limonit për dhimbjen e këmbëve dhe krahëve