Flok te gjata,  vetem me kete recet me qep
Flok te gjata, vetem me kete recet me qep

Flok te gjata, vetem me kete recet me qep

Kuzhint.com

Flokët e gjata dhe të shëndetshme jan një nga karakteristikat kryesore të femrave,

Flokët te drejtë dhe me shkëlqim të gjithë njerëzit i duan të paktën një herë.

Disa gra nuk kujdesen shumë për gjatësinë e flokëve ndërsa ka nga ata që do të kishin dhënë gjithëqka qe te kan flokë të gjatë, të trashë dhe të shëndetshme.

Per ta patur ket ju mund të provoni ket metodë me qepë, e cila është shumë popullore dhe se nuk ka efekte të këqija per kokën apo perdemtimin eflokëve.

Qepa është e mirë për shkak se ajo është e pasur me squfur, i cili stimulon prodhimin e kolagjenit, e cila është shumë e rëndësishme për rritjen e flokëve.

Nese vertet e provoni ezultatet do të jenë të dukshme pas një muaji!

Recetë është shumë e thjeshtë;

Merrni 2 deri 4 qepe te qeruara dhe me pas i grryeni ne rende pastaj i shtrydhim dhe me lëngun e tyre bejm masazh kokën dhe pastaj atë e lëm të qëndrojë për 15 minuta por nëse keni kohë, ju mund të leni kete mask mbi kokën tuaj edhe për një orë.

Kështu, rezultati do të jetë më i mirë.

Pastaj i lani flokët e juaja si zakonisht.

Kete trajtim e veproni duke bërë dy herë në muaj dhe rezultati do të ju befasoj.

Eshte shume efektive; era e qepes jeket leht i lajm floket me shampon mentol pastaj pas larjes me shampon i lagim floket me nje limon qe shtrrydhlim dhe e lem ne flok per 10 min e pastaj e masazhojm koken dhe i shperlajm me uje te zakonshem dhe keshtu nuk do ket kurrfar ere te keqe te qepes.

Si keshille; ju mos u bëni merak, sepse flokëve te juaja nuk do ti vjen erë (e keqe si mendojn disa ) e qepes..

Lexoje dhe shperndaje tek miqte e tu sepse ndoshta edhe atyre i nevojitet!!


Fjalet kyqe : keshilla  flok  gjata  vetem  kete  recet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ja si të dalloni nëse me të vërtetë është bukë e zezë,
Omlet me kungullesh
Kifle  te shpejta me djathe