Fileto pule me spinaq
Fileto pule me spinaq

Fileto pule me spinaq

Kuzhint.com

Përbërësit: 800 gr file pule 8 lugë spinaq të zier djath krip dhe erëza të përziera 1 veze pak miell Pregaditja: Filet i prejmë në mes në mënyrë që të krijohet si një “xhep” në në copën e mishit.

Në atë “xhep” qesim pak spinaq të zier dhe të kulluar dhe pak djath.

I mbyllim i qesim pak erëza të përziera, i rrotullojmë në miell, pastaj në ve dhe i fërgojmë në vaj deri sa të skuqen.

I servojmë me patate të ziera, pomfrit, oriz ose pire. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  fileto  pule  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta vegjetariane kundër shtypjes së lartë të gjakut?
Kërpudha Kapele në grilë
Pogaçe si kifle me djathë