Fileto pule me perime
Fileto pule me perime

Fileto pule me perime

Kuzhint.com

Përbërësit : 300 gr mish te bardhe pule Miell Vaj ulliri Erez te perziera 1 spec jeshile dhe nje te kuq 1 qep mesatare dhe magdanoz Gatimi Mishi prehet në shirita, fshihet mire me letër kuzhine dhe përmillet.

Në tavë shtohet 1 lugë vaj dhe pasi të nxehet mirë vendoset mishi dhe pjeket në të gjitha anët, kriposet, biberoset dhe shtohen erëzat sipas shijes. Mishin e pjekur e largojm nga tigani dhe e presim ne kube. Marrim qepen e grire dhe spesat i qesim ne te njejtin tigan dhe i kaverdisimderisa te zbutem pasta ia shtojm mishin e pules te prere ne kube ia qesim edhe magdanozin e grir duke i perzier se bashku. Pasi te jen kaverdis dhe zier te gjitha i servojm si ne foto ese sipas deshires qe keni. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  fileto  pule  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KURKUMA, ILAÇI QË I SHËRON TË GJITHA…
Tatli me bollgur
Supë kremë me presh dhe patate