File pule me misër
File pule me misër

File pule me misër

Kuzhint.com

Përbërësit për 2 persona: 300 gr mish te bardhe pule Miell Vaj ulliri Erez mediterane 150 gr miser I embel (konzervuar) 180 gr ajk 20% yndyre file pule me miser - receta gatimi—— Koha e pergatitjes : 25 min Gatimi Mishi prehet në shirita, fshihet mire me letër kuzhine dhe përmillet.

Në tavë shtohet 1 lugë vaj dhe pasi të nxehet mirë vendoset mishi.

Pjeket në të gjitha anët, kriposet, biberoset dhe shtohen erëzat sipas shijes.

I shtoni një gote ujë të valuar dhe misrin.

Sipas dëshires mund t’i shtoni edhe spec të djegës, pure domatesh.

Në fund shtoni ajkën dhe zieni për 5 minuta.


Fjalet kyqe : receta  huaja  file  pule  miser  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Brownie me çokolate te bardhe dhe te zeze
Rollatë me banane dhe keks
Kekë me krem portokalli