Fasule te bardha ne salce domatesh me fleta mente per rumpsteak
Fasule te bardha ne salce domatesh me fleta mente per rumpsteak

Fasule te bardha ne salce domatesh me fleta mente per rumpsteak

Kuzhint.com

Perberesit: 2 Copa rumpsteaks (300 gr copa) 5 Luge gjelle vaj 1 Qep 1 Thelp hudhre 500 gr copa domatesh 1 Luge gjelle salc domatesh 425 ml Fasule te bardha te konservuara 4-5 dege mente Levora e bluar e nje limoni Krip Piper Pergaditja: Marrim tiganine vendosim ne shporet dhe ia hedhim 2 luge gjelle vaj.

Pasi te nxehet vaji hedhim Rumpsteak-in dhe e pjeken ne te dy anet nga 1 minute.

Pastaj e largojme nga furra dhe e vendosim tiganin ne furre ne temperatur 175 Grad per 10 minuta.

Qepes dhe hudhres ia heqim levoren dhe i presim ne katrore te vegjel.

Hedhim ne tigan 3 luge gjelle vaj e lem te nxehet dhe ia hedhim gjysmen e qepes dhe thelpin e hudhres.

Pasi te fergohen pak ia hedhim salcen e domateve dhe domatet e prera ne copa.

Fasulen e kullojme ne kullojse dhe e pastrojme me uje dhe i hedhim tek salca me domate dhe e lem 5 minuta te zihet.

Ia hedhim mases edhe levoren e limonit, qepet e mbetura dhe deget e mentes.

Largojme mishin nga furra i hedhim kripe dhe piper.

Salcen e domateve e provojme edhe njeher per kripe dhe piper.

Mishin e presim ne veta.

Fasulet e bardha ne salce domatesh se bashku me mishin i vendosim ne pjate dhe gjella eshte gati per tu servuar. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere >>http://www. tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : gjellera  fasule  bardha  salce  domatesh  fleta  mente  rumpsteak  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë Arabe me  bollgur
10 gjëra që mund të pastroni me kripë
Heqja e lëkurës së domateve