Fërgesë e Tiranës
Fërgesë e Tiranës

Fërgesë e Tiranës

Kuzhint.com

Sot per te gjithe ju te dashur miqe te faqes po ju sjellim nje gatim te mrekullueshem

per nje pjate mjaft te thjeshte, te shendetshme dhe te shpejte,

Fergesen.

Përbërësit:

* 3-4 qepe te njoma

* 200 gr djath i bardhe

* vaj ulliri

* piper i zi

Udhëzimet:

Pasi i kemi lare te gjithe perbersit e lartpermendur si qepet, specat, domatet dhe i grijme holle me rradhe.

Pastaj marrim nje tigan pak me te thelle dhe aty

hedhim vaj dhe i qesim ne fillim qepet e prera holle tani i shtojme specat dhe i skuqim se bashku per pak minuta.

Pastaj shtojme edhe djathin te prer ne copa te vogla dhe me pas shtojme edhe domatet e grira me par.

Pasi te jene skuqur mjaftueshem te gjithe perbersit qe i kemi vendosur ne tigan i shtojme vezet e rrahura.

Stojm edhe melmesat si piperin e zi, krypen, majdanozin etj

Vazhdojme duke i perzier edhe per disa minuta ne zjarre dhe derisa te vreni se fergesa juaj eshte gati

Nese vertet e pergatiteni ateher :

Ju befte mire!!


Fjalet kyqe : gjellera  fergese  tiranes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dietë e shpejtë me qumësht, 3 ditë për të rënë nga pesha
Nëna, kujdes, ja çfarë thotë studimi: sa duhet të hajë fëmija
Manchmelow