Engjulli yt quhet --NENE---
Engjulli yt quhet --NENE---

Engjulli yt quhet --NENE---

Kuzhint.com

Nje femije derisa po vinte ne jete iu drejtua zotit.. ! Me treguan qe po me zbret ne toke.

Mirepo si dot jetoj un kaq i vogel dhe i pambrojtur? Zoti i tha: ne mes engjejve te mi.. Kam zgjedhur nje per ty qe po te pret me padurim dhe qe do te kujdeset per ty... ! Femiju: mir por me thuaj...

Un ketu ne qiell vetem kendoj dhe buzeqesh...

Kjo me mjafton qe te jem i lumtur Zoti: engjulli yt do te kendoj dhe do te buzeqesh qdo dit per ty dhe ti do te njesh dashurin e saj dhe do te jesh i lumtur.. Femiju: por si do t'ia bej kur dua te flas me ty? Zoti: engjulli yt do ti bashkoj duart e tua te vockla dhe do tet mesoj si te me afrohesh mua...

Por un gjithmon do jem pran teje Ne at moment mbreteroi qetesia nderkohe disa zera ndegjoheshin nga toka Nderkoh femija i frikesuar e pyeti me nje ze te mekur.. ! Zoti im meqe me duhet te iki...

Me thuaj te pakten si quhet engjulli im? Dhe zoti i tha: emri i saj nuk ka rendesi.. Ti do ta therrasesh nene... Shijojeni shtatzanin deri ne fund.

E ishalla zoti ja mbush prehrin qdo femres me femij.. Gjitha tmirat Shperndaje nese edhe ti pret nje engjell...


Fjalet kyqe : keshilla  engjulli  quhet  nene  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si pergaditet marcipani dhe si vendoset mbi torte(foto)
Reçel i shijshëm me fik
Torte me rende me limon