Embelsire me thermia buke ( prezlle )
Embelsire me thermia buke ( prezlle )

Embelsire me thermia buke ( prezlle )

Kuzhint.com

Ne nje ene te thelle i bashkojm mire ;3 vez, gjysem gote sheqer, gjysem gote vaj, 1 sheqer vanill, 1 pluhur paste(peciv), 2 luge me kos, 1 gote me prezlle, arra sipas deshires ose kokos.

Masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe e pjekim ne 190 grad dhe pasi te jet pjekur embelsira ia qesim edhe sherbetin.

Sherbeti zihet me 1. 5 sheqer dhe 2 gota uje dhe embelsira duhet te jet e nxet ndersa sherbeti i ftofte.

Siper embelsiren mund ta lyeni edhe më krem nese deshironi.

Embelsire me thermia buke ( prezlle ) e pergatitur nga Kaltrina Berisha.


Fjalet kyqe : embelsire  thermia  buke  prezlle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota kokosi  (recetë vegjetariane )
Supë franceze me qepë dhe hudhra
11 hapa te thjeshte per te ulur kolesterolin e larte!