Embelsire me Sprite
Embelsire me Sprite

Embelsire me Sprite

Kuzhint.com

Perberesit:

4 Ve2 Gota sheqerNje pako sheqer vanilleNje gote SpriteNje gote vaj4 Gota miellNje pako peciv (bakin, pluhur per fryrjen e embelsirave)Qumsht per kafe me 10 % yndyreMarmelad nga dredhezatSheqer pluhur

Pergaditja:

Spari nxehim furren ne 200 Grad. Pastaj hedhim ne nje ene te thelle vezet, sheqerin dhe sheqer vanillen.

Rrahim masen me mikser pastaj ia shtojme vajin dhe Sprite duke e rrahur masen vazhdimisht.

Krejt ne fund ia shtojme miellin e perzier me peciven.

Perzim masen mire deri te bashkohen mire perberesit pastaj e derdhim ne tepsi katrore te mbuluar me leter per pjekje.

Te pjeket ne furre 15-20 minuta. Kur torta te kete marrur siper ngjyre ari e largojme nga furra dhe e sperkasim me qumeshtin. Pastaj e lyejme nje centimeter e gjysem me marmeladen nga dredhezat dhe e lem qe te ftohet mire.

Krejt ne fund e sperkasim me sheqer pluhur.

Quelle: www. chefkoch. de


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  sprite  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

SUPE ME SELINO
Torte snikers
Cheesecake me boronica të fresketa