Embelsire  me pudinge  dhe keksa nga Besnik Sadije Junuzi
Embelsire me pudinge dhe keksa nga Besnik Sadije Junuzi

Embelsire me pudinge dhe keksa nga Besnik Sadije Junuzi

Kuzhint.com

Per ket embelsir duhen:

  • 1 pako keksa petite baure
  • 2 budinga me qokollade
  • 150gr Margarine
  • 100 gr qokollad per gatim
  • 1liter qumesht
  • 14 lug sheqer

Pergaditja:

Qumshtin e vendosim qe te vloj pastaj ia shtojm 14 lug sheqer me pas I shtojm edhe budingat i perziejm panderpre derisa te trashet masa dhe pasi te jet trashur masa I hedhim margarinin edhe qokolladen dhe e perziejm mir.

Ne fund e marim tepsin qfar do lloji qe keni e mbuloni me folie (frischhaltefolie) dhe fillon renditjen ;

Ne fillim e qesim nje rend me buding pastaj I renditim keksat, prapsiper keksave qesim buding tani keksa dhe keshtu vazhdojm der sa te perfundojm me te gjithe masat e lyejm me qokollade ne te gjitha anet si ne foto dhe e len qe te ttohet mire

Pastaj pasi te jet ftohur e dekoron me qka te keni deshir ose si ne foto..


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  pudinge  keksa  besnik  sadije  junuzi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role me spinaq
Khachapuri
Bishtaja – Boranija