Embelsire e lehte me keksa
Embelsire e lehte me keksa

Embelsire e lehte me keksa

Kuzhint.com

Përbërësit ;1 kg biskota,

2 paketa biskota te bluara.

150 gr gjalpe. 6 lug sheqer

6 lug kakao, pak uje apo qumsht

Udhëzimet per pregatitje;

Ne fillim shkrihni gjalpin. mbi te hidhni vezet, biskotat e grimcuara, ujin apo qumshtin,

kakaon dhe sheqerin, i perzien mire derisa te forcohet masa paksa.

Marrim nje tepsi dhe e vendosim nje ren biskota pastaj i lyen me masen e

pregatitur dhe vazhdon ashtu derisa te perfundon masa.

Ne fund vendos biskota dhe e zbukuron me shllag dhe grimca cokolate.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  lehte  keksa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pet te mbushura
Revani me leng limoni
Role e shpejt