Embelsire e bute me cokolad
Embelsire e bute me cokolad

Embelsire e bute me cokolad

Kuzhint.com

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 150 g sheqer
  • 150 g miell
  • 140 gr margarinë
  • 140 g çokollatë e errët,

Përgatitja:Se pari ndesim furren ne 175 grad.

Shkrijme margarinen dhe shtojme cokoladen qe te shkrihet e leme te ftohet dhe i rrafim vezet me sheqer deris a te shkumohen ia shtojme edhe miellin dhe vazhdojme e perziejm gradualisht ia shtojme edhe cokoladen me margarin masene hedhim ne nje tepsi te lyer me gjalp dhe e pjekim ngadal duke ia ulur temp.

Pasi te piqet e sperkasim me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  bute  cokolad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Buke ne furre me proshute, domate, veze, qumeshtdhe djath kackavalle nga tegatuajm
Tortë Arabe me  bollgur
Mëlçi  te pjekur