Embelsirë me vishnje  nga Ledion Stars
Embelsirë me vishnje nga Ledion Stars

Embelsirë me vishnje nga Ledion Stars

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 vez 1 peciv dhe 1 vanil, 1.5 got sheqer, 0.5 gote vaj, 1 gote qumesht, 100 gr vishnje, 3 lug kakao, 3 gota mille

Pregaditja e recetës :

Puding te qokollades te pergaditur sipas udhezimeve qe shkruan ne pako dhe kokos per dekor​.

Ne fillim rrahim vezet me sheqer pastaj ia shtojm perbersit e tjer nje nga nje duke i perzier deri sa te bashkohen mire dhe masen e fituar e qesim ne nje tepsi te lyer me vaj ose me gjalp dhe pastaj e pjekim ne 180 grad.

Pasi te jet pjekur e lem qe te ftohet dhe siper ja qesim pudingun e çokollades te pergaditur sipas udhezimeve ne pako dhe e dekorojm me kokos.

ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  vishnje  ledion  stars  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me molla nga ne
SI TË SHKRINI AKULLIN NË NGRIRJE
Torte me krem dhe kompot te mollave