Embelsirë me vishnje dhe molla nga Ledion Stars
Embelsirë me vishnje dhe molla nga Ledion Stars

Embelsirë me vishnje dhe molla nga Ledion Stars

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

3 vez 1 peciv dhe 1 vanile, 5 filgjana sheqer, 4 fingjana qumesht, 3 filgjana me vaj, 7 filgjana me mille.

Pregaditja e recetës :

Ne nje ene i rrahim 3 vez me 5 filgjana sheqer pastaj ia shtojm 4 fingjana qumesht, 3 filgjana me vaj, 1 peciv, 1 vanile dhe ne fund 7 filgjana me mille.

Ne nje tengjere 5 molla i grijm ne rende dhe i qesim edhe 4 lug sheqer i perzhitim dersa i shtert uji ia qesim edhe pak kanell, 2 luge grize dhe 100gr vishne dhe masen e perzim mire derisa te zihet.

masen me vez gjysmen e derdhim ne tepsi dhe pjekim ne 190 grad pastaj fillin me molla e vishne e derdhim tepsi mbi torte si dhe gjysmen tjeter te vezeve embulojm kremin me mollat ne tepsi dhe prape e vendosim qe te pjeket.

Ne fund e dekorojm me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  molla  vishnje  ledion  stars  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle te prera
Supe me perime te stines
Kekë me kakao dhe karota