Embelsir me qokollad dhe manaferra
Embelsir me qokollad dhe manaferra

Embelsir me qokollad dhe manaferra

Kuzhint.com

Përbërësit: *100 g manaferra *125 g kos *4 vezë *250 g çokollatë *120 g miell *120 g sheqer *100 g bajame te blara *80 g gjalpë *200 gr ajke te rrahur Përgatitja: Furren e ngrohim paraprakisht ne (210C �). 1-Shkrihet çokollata me gjalp në nje en të dyfishtë. 2-Ne nje en te madhe i përziejm vezët me kos, sheqer, bajame dhe miell. 3-Shtojm çokollatë e shkrirë në përzierje e mësipërme. (të ndajm pak për dekorimin. ) 4- Piqet për 40 minuta dhe pasi te jet pjekur e lyejm siper me qokolladen e ndar, siper ta qesim bajame te coptuara ajke te rrahur te bardhe dhe ne fund e dekorojm me manaferra


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  qokollad  manaferra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek laraman
Kombinimi i brokolit me domaten
Salate e shpejt me rrepe te kuqe dhe djathe feta