Embelsir  me pudinge kokos dhe biskota jafa
Embelsir me pudinge kokos dhe biskota jafa

Embelsir me pudinge kokos dhe biskota jafa

Kuzhint.com

Toptha (bombica) me pudinge te pergaditura nga Genci Yllza Popinara

  • 1/2qumesht
  • 6lug nisheste
  • 250gr sheqer

I ziejm ne nje tengjere te gjithe perbersit e me siper sikurse pudingun derisa te trashet masa pastaj

Shtresa e bardhe;

  • 1margarin
  • 250gr sheqer pluhur dhe
  • 400gr kokos I perziejm se bashku perbersit dhe si te ftohet masa e pudingut i bashkojm se bashku

Keksat (biskota) jafa i ndan per gjysem e mbushim me fillin e pergaditur dhe i vendos gjysmen tjeter te jafes siper dhe pastaj e lyejm prap anash me fillin e badhe dhe i rrotullojm ne kokos


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bombica  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite e shpejt dhe e shishme
Hithenik
Gershet kifle