Embelsir me perbers te gatshem
Embelsir me perbers te gatshem

Embelsir me perbers te gatshem

Kuzhint.com

PËRBËRËSIT:

  • 125g gjalpë
  • 225grbiskota me kakao
  • 3kremete ndryshme te gateshme ; 1 me vanilje 1 me kakao dhe 1 me luleshtrydhe
  • shkopinj me qokollad si ne foto dhe per dekor qokollada te vogla me ngjyra,

Pergaditja;

Ne fillim marrim nje tepsi dhe i renditim te gjithe shkopinjete e qokollades ne tet rretin e saj pastaj,

Bluajm biskotat në nje ene te madhe me mikserpastaj ia shtojm edhe gjalpen dhe prap e perziejm qe te fitojm nje brum qe duhet te vendoset ne fund te tortes si ne foto)

Pasi te kemi vendos masen me keksa siper ia vendosim edhe tri shtresat me krem duke i renditur edhe keto si ne foto dhe ne fund e dekorojm me copeza te vogela qokolate me ngjyra dhe e vendosim ne frigorifer qe te ftohet


Fjalet kyqe : embelsira  embelsit  perber  gatshem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kungull i njome dhe domate te mbushura me peshk tuna
Zëvendësoni kafen e mëngjesit me lemg limoni
Deshironi dhëmbë më të bardhë shtoni qumësht në çaj