Embelsir me dy lloje te pudingave nga Lulja La
Embelsir me dy lloje te pudingave nga Lulja La

Embelsir me dy lloje te pudingave nga Lulja La

Kuzhint.com

  • 2 puding vanill,
  • 2 puding mjedre
  • 1 pako keksa
  • 100 gr, rrush te terur

Pergaditja ;

Marrim dy ene dhe i ziejm pudingat veqmas sipas udhezimit si ne pako vetem se i ziejm me soke (leng frutash) e jo me qumesht.

Pudingun e vaniljes e ziejm me sok pjeshke, ndersa pudingun e mjedres me sok te mjedres ose dredhzes dhe me pak sheqer (nga tri lug sheqer se ciles) e perziejmi mire deri sa te trashet pudingu pastaj ne enen tjeter i shtypim keksat ose te bluar ben edhe me mire tani ia shtojm gjysem gote qumesht ma pak se gjysmen e margarines e shtypim si dhe rrush te terur.

Te gjitha keto i bashkojm mire e qesim nje pjes ne tepsi katror dhe e shtrijm pastaj ne ket menyr ; me dy duart marrim dy pudingat dhe i qesim siper pernjeher duke i en duart prap qesim edhe nje pjes te brumit me keksave dhe prap pudinga duke e laramu qe te duket si ne foto


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  lloje  pudingave  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pija  Sass -zvogëlon peshën dhe barkun për disa ditë
Salcë me fruta dhe bukë të pjekur
Mëngjesi i përkryer për secilin